Strona główna
(12) 275 34 73

Alumark Kraków oferuje tanie zabudowy balkonów

Przedstawiamy Państwu nowoczesny system rozsuwalnych ścian i okien ze szkła i aluminium. Został on opracowany z myślą o lekkiej, osłonowej zabudowie pomieszczeń nie wymagających ogrzewania, a także wewnętrznych drzwi i ścianek działowych. System przesuwny może być stosowany zarówno do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i też do kompleksowych realizacji.

tanie zabudowy balkonów

Oferowany przez nas system może być uwzględniany zarówno w fazie projektowania, jak i modernizowania budynków już istniejących. Doskonale nadaje się do zabudowy loggii i balkonów wysuniętych. System umożliwia wykonanie zadaszeń, co pozwala na zabudowę balkonów na ostatnich piętrach budynków.

Elementy przesuwne - okna i drzwi poruszają się na rolkach po prowadnicy dolnej o wysokości do 25 mm, składającej się z torów jezdnych (od 1 do 4) w zależności od ilości przesuwnych elementów. Wysoka sztyw

ność profili pozwala konstruować elementy nawet trzymetrowej wysokości. W drzwiach i oknach stosuje się wypełnienia o grubości od 4 mm (np. szyba pojedyncza) do 18 mm dla szyby zespolonej posiadającej izolacje termiczną. Niewątpliwą zaletą systemu jest łatwy i czysty montaż możliwy do wykonania w wykończonych pomieszczeniach. Utrzymanie okien w czystości nie stanowi problemu, gdyż wszystkie kwatery są wyjmowane z prowadnicy.

Zabudowa balkonu rozsuwalnymi oknami to:

 • bardzo dobra ochrona przed kurzem, śniegiem, wiatrem i hałasem,

 • możliwość wykorzystania balkonu i loggii do celów rekreacyjnych,

 • dodatkowa ochrona mieszkania przed włamaniem,

 • dodatkowe docieplenie mieszkania (temperatura w pokoju przyległym do balkonu wzrasta o kilka stopni),

 • uzyskanie dodatkowego pomieszczenia.

Detale, które stanowią o zaletach systemu:

 • Główną zaletą jest możliwość przesuwu wszystkich kwater wzdłuż czterotorowej prowadnicy I ustawienie kwater "jedna za drugą" (w związku z czym uzyskuje się maksymalną przestrzeń otwartą).

 • Anodowane (lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL), a więc zabezpieczone przed utlenianiem aluminium, gwarantuje trwałość wyglądu powierzchni - nie wymaga konserwacji.

 • System uszczelnień polegający na zahaczaniu się sąsiadujących elementów przesuwnych, z dodatkową uszczelką tekstylną.

 • Duża różnorodność profili i uniwersalność systemu umożliwia wykonanie obudowy każdego typu balkonu (loggii, balkonu wysuniętego poza obrys budynku, zadaszenia, balkonu "łamanego" itp.).

 • Zastosowanie teflonowych łożysk minimalizuje hałas podczas przesuwania poszczególnych kwater.

 • Możliwość zastosowania szyby zespolonej - pozwala uzyskać lepszą izolację termiczną w pomieszczeniu.

System przesuwny znalazł również szerokie zastosowanie w budownictwie indywidualnym. Domki jednorodzinne posiadają większą powierzchnię tarasów i balkonów, które w naszym klimacie mogą być w pełni wykorzystane dopiero po ich osłonięciu od wiatru, deszczu i śniegu. Sezon rekreacyjny na zabudowanym tarasie trwa praktycznie od marca do października, a zastosowanie szyby zespolonej zapewnia dobrą izolacyjność termiczną.

Dzięki szczelności systemu meble ogrodowe nie ulegają zabrudzeniu, a posadzka tarasu nie ulega zamoczeniu oraz rozmarzaniu w czasie zimy (problem z wymrożonymi i odpadającymi płytkami na tarasie zostaje całkowicie rozwiązany).

Przesuwne zabudowy mają zdecydowaną przewagę nad stałym przeszkleniem, gdyż podczas upalnej pogody ścianka osłonowa "znika" - zostaje zsunięta na bok, a mieszkańcy mogą cieszyć się bezpośrednim kontaktem z przyrodą. Aby zminimalizować koszt obudowy tarasu, jako alternatywną, stosujemy konstrukcje. nośną z klejonego, zaimpregnowanego drewna, a ścianki wykonujemy w aluminiowym systemie przesuwnym.

zabudowa balkonów Kraków zabudowy balkonów i tarasów Kraków

© 2014 ALUMARK.PL
Tanie zabudowy balkonów i tarasów.
Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja : Web-Profit S.C.